Alternative Internal Combustion Engine Aircraft High Torque Moment Patent Automobile Invention 3-5 strokes high torque IC engine and air compressed engine Internal / External Combustıon Engıne, Drone, Aircraft, Land And Marine Vehicle Engine, With Piston-Driven Rotors, High Energy Efficiency And High Torque Value Turning Linear / Circular Motion Into Each Other, Compressed Air Engine, Compressor Alternatif İçten Yanmalı Motorlar İHA SİHA TİHA Uçak Motoru Yüksek Tork Moment Patent Yerli Otomobil Buluş İcad İcat

 

MakeAthon, katıldığım yoğunlaştırılmış (iki saatlik uyku ile geçirilen 48 saatlik) bir üretim etkinliğiydi. Teknoloji ve Tasarım dersinde, tasarım süreci çerçevesinde öğrettiğimiz yapım kuşağının hızlandırılmış bir biçimiydi. Bizim ekibimizin ((1, 2, 3), (Ceren PEKŞEN (Middle East Technical University | METU · Department of Biotechnology Master of Science ve isminin yazılmasını istemeyen üçüncü bir kişi)) fikri, topraksız tarım, tarladan sofraya, akıllı sulama, tarımda büyük veri alt kategorilerini ve akıllı şehir ve çevre ana kategorilerini kısmen kapsayan bir çalışmaydı.
Topraklı tarımda bitkiler enerjilerinin yaklaşık %70’ini toprağa tutunabilmek, dik durabilmek, kök salabilmek ve suya ulaşabilmek için harcarlar.
Bizim tasarımını yaptığımız bu sistemde ise ...............................................................................................
Dünyada yıllardır uygulaması yapılan bu sistem, konutlar, kafe türü işletmeler ve marketlerde kurulabilecek, modüler ve kişiselleştirilebilir bir biçimde tasarlanacaktır. Solar etki kullanılarak sitemin kendi enerjisini kendisinin üretmesi sağlanacaktır. Endüstri 4.0 uygulamaları kapsamında, bu sistemde ekilen bitkilerin kontrolü merkezden sağlanacak ve gerekli veriler kullanıcıya gönderilecektir. Diğer taraftan bu sistemde yetiştirilen bitkilerin tür ve miktar verileri de merkeze gönderilerek tarımda büyük veri uygulamasına katkı sağlanmış olacaktır. Atmosferik olaylardan bağımsız, sürdürülebilir bu tarım uygulaması ve sistemi ile kullanıcılar, organik, besin değeri yüksek ve çok kısa sürede yetişen bitkilerini hiçbir yere gitmek zorunda kalmadan taze olarak dalından koparıp tüketebileceklerdir.
Etkileşimli bir arayüz kullanılarak girilen web sayfasında kullanıcılar / müşteriler, sistemin kurulabileceği alanlarla ilgili verileri girip ürünün tasarımını görebileceklerdir. Kullanıcılar, ürünü belirlenen yere kendileri kolaylıkla kurabileceklerdir.

 

Ana Sayfa İçin Tıklayınız! Özgeçmiş İçin Tıklayınız! Nadir AKSOY (CV)